چگونه رشد کسب و کار را افزایش دهیم؟

رشد کسب و کار

هیچ شکی نیست که رشد کسب و کار به زمان نیاز دارد. آیا می‌دانید چگونه زمان رسیدن به موفقیت را کاهش دهیم؟

شمایی که به دنبال ایجاد یک کسب و کار جدید هستید؛ حتما تا به حال اصطلاح شتاب‌دهنده‌ی کسب و کار را زیاد شنیده‌اید. شتاب‌دهندگان کسب و کار سازمان‌هایی هستند که به کسب و کارهای نو پا، به خصوص استارت‌آپ‌ها، معمولا در شروع کار، سرمایه اولیه‌ای محول کرده و در سریع‌تر رسیدن به موفقیت به آن‌ها کمک می‌کنند و به نوعی به کسب و کارشان شتاب می‌دهند.

همان طور که گفته شد این شتاب‌دهندگان تنها به استارت‌آپ‌ها کمک خواهند کرد. همچنین نکته‌ی مهم این است که؛ برای این که یک استارت‌آپ از سازمانی در تهیه سرمایه اولیه و یا مشاوره جهت شتاب در موفقیت کمک بگیرد؛ باید با دیگر استارت‌آپ‌‌ها رقابت کرده و به نوعی ایده‌ی منحصر به فردی برای ایجاد کسب و کارش داشته باشد تا یک سازمان شتاب‌دهنده او را انتخاب کند.

ما در این مقاله ابتدا در رابطه با شتاب‌دهندگان صحبت می‌کنیم؛ تا به طور کامل با این نوع مراکز آشنا شوید. سپس در رابطه با علم‌های مورد نیاز و چگونگی یادگیری آن‌ها صحبت خواهیم کرد؛ تا خودتان شخصا به کسب و کارتان شتاب‌دهید و حداقل برای منتورینگ و یادگیری دوره‌های مختلف احتیاجی به یک شتاب‌دهنده نداشته باشید. در ضمن ما در دوره‌ی آموزشی مدیریت کسب و کار اطلاعات جامع و کامل‌تری در اختیارتان قرار دادیم؛ بنابراین می‌توانید به این دوره نیز مراجعه کنید.

خدمات شتاب‌دهنده‌ی استارت‌آپ

هدف اصلی شتاب‌دهندگان کسب و کار، همان طور که از اسمشان پیداست، شتاب‌دهی به یک کسب و کار در مراحل اولیه است. شتاب‌دهنده‌ها به مدل کسب و کار استارت‌آپ‌ها توجه ویژه‌ای دارند و مهم‌تر از همه اینکه به هنگام عقد قرارداد به نمونه محصول اولیه کسب و کار شما توجه می‌کنند.

شتاب‌دهندگان تنها در دوره‌ی زمانی مشخصی به استارت‌آپ‌ها کمک خواهند کرد و در این دوره‌ها خدماتی چون موارد زیر را ارائه می‌دهند:

  • ایجاد یک فضای کاری مناسب استارت‌آپ
  • ایجاد برنامه‌های آموزشی حرفه‌ای جهت توانمندسازی اعضای استارت‌آپ
  • منتورینگ حرفه‌ای
  • تامین مالی مراحل اولیه و ایجاد دسترسی به سرمایه‌گذاران برای تامین منابع مالی مراحل بعدی
  • ایجاد دسترسی به کانال‌های جذب مشتری
  • شبکه‌سازی با انواع مربیان و متخصصان حوزه‌های مختلف
  • ایجاد موقعیتی برای حضور شما در رویدادهای مهم جهت شبکه‌سازی و انتقال تجارب
رشد کسب و کار

علوم شتاب‌دهی کسب و کار

فرق افراد و کسب و کارهای عادی با افراد موفق در نتیجه‌ی تصمیم‌گیری‌های کوچک و بزرگی است که در طول روز می‌گیرند. ما با آزمون و خطا یاد میگیریم و درنتیجه بعدها می‌توانیم در این موارد بهتر تصمیم‌گیری کنیم. اما چیزی که از دست داده‌ایم و به نوعی بهای آن؛ زمان، انرژی، پول و سرمایه است.

برای این که بتوانید بدون پرداخت بهای زیادی تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشید و همچنین خودتان، نه در ابتدای کار، بلکه همیشه شتاب‌دهنده‌ی کسب و کارتان باشید لازم است علومی را در خود تقویت کنید. علم‌های واجب برای شتاب‌دهی شامل: توسعه‌ی فردی، ضمیر ناخودآگاه، فروش و بازاریابی، علم تحلیل اطلاعات و داده، علم مدیریت و منابع انسانی و مالی؛ و در کل علم بیزینس است.

حال مسئله اینجاست که همه‌ی این علوم را چگونه در خود تقویت کنیم؟ راه‌های مختلفی برای تقویت این علوم وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • کتاب‌های چاپی، صوتی و پادکست‌ها:

قدرتمندترین و ارزان‌ترین منبع توسعه و آموزش کتاب است و تا به حال هیچ منبع بهتری همانند آن پیدا نشده است. مطالعه روزانه کتاب حتی 10 الی 20 صفحه می‌تواند اطلاعات گوهرباری به شما انتقال دهد؛ در حالی که این 10 الی 20 صفحه تنها نیم ساعت از وقت شما را گرفته است.

امروزه کتاب‌ها به صورت صوتی نیز منتشر می‌شوند؛ پس شما می‌توانید از متون کتاب‌ها به صورت صوتی نیز استفاده کرده و مسیر رفت و آمدتان و زمانی که صرف می‌کنید را با گوش دادن به کتاب‌های صوتی و یا پادکست‌ها به صورت مفیدی بگذرانید.

بنابراین می‌توان کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها را در مترو، اتوبوس، در حال پیاده‌روی، رانندگی و هر جای دیگری گوش داد و از زمان به طور بهینه‌ای استفاده کرد. فیدیبو، اپلیکیشن بسیار خوبی است که می‌توانید در آن کتاب‌های مختلف متنی و صوتی را پیدا و دانلود کنید و در علوم مربط به بیزینس پیشرفت کنید.

در نتیجه با این کار، خودتان یکی از مواردی که یک مرکز شتاب‌دهنده برای شما فراهم می‌کند را برای خودتان و کسب و کارتان فراهم کرده‌اید.

رشد کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *