چگونه یک متن تبلیغاتی مؤثر بنویسیم؟

متن تبلیغاتی

تاکنون به اهمیت استفاده از متن تبلیغاتی تأثیرگذار اندیشیده‌اید؟! اگر به دنبال کسب منافع قابل توجه و منحصر به فردی هستید، حتماً به بحث کمپین‌های تبلیغاتی توجه نمایید. تبلیغات از جمله مهم‌ترین و تأثیرگذارترین موارد بر روی موفقیت افراد در طول دهه‌های اخیر، شناخته شده‌اند که با تکیه به خلاقیت‌ها و ایده‌های ناب و نوین طراحان، شاهد انواع مختلف آن‌ها در بازار رقابتی، بوده و هستیم.  فرقی نمی‌کند که  شما چه مقدار هزینه‌ای را برای تبلیغات تأثیرگذار خود در نظر گرفته‌اید؟ مهم این است که بدانید تبلیغات کاربردی و مفید می‌توانند نقش مؤثری بر روی کیفیت کسب و کار شما داشته باشند.

متن تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین متون تبلیغاتی، محتواهای تبلیغاتی اینترنتی در وب سایت‌ها و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی هستند که یکی از آنها معرفی کسب و کار در تلگرام و روش های تبلیغاتی آن است که در مقالات گذشته توضیح دادیم. اهمیت استفاده از فضای مجازی، خریدهای اینترنتی و همچنین بسیاری از اطلاع‌رسانی‌ها و خدمات دیگر، امروزه بیش از پیش شده است. لذا برای اینکه بتوانید در حیطه‌ی کسب و کار موفق خود از روش‌های کاربردی بهره برداری نمایید، بهترین راهکار انتخاب مناسب و ایده آل متون تبلیغاتی است.

چگونه یک نمونه متن تبلیغاتی مؤثر بنویسیم؟

برای اینکه بتوان در این راه موفق و پیروز بود، بهتر است به برخی از نکات بسیار مهم توجه نمود. شما تصور کنید که چه راهکارهایی برای تبلیغات وجود دارد؟! حتماً طیف وسیعی از انواع تبلیغات ذهن شما را اشغال کرده‌اند!! اما استفاده از هر کدام از تبلیغات مورد نظر، به نوعی نیاز به یک متن تبلیغاتی با کیفیت و مناسب، خواهد داشت. به نظر شما خصوصیات مهم در یک متن تبلیغاتی مؤثر چیست؟ آموزش به آموزشگاه پارس در ادامه به برخی از نکات بسیار مهم در زمینه‌ی متون تأثیرگذار تبلیغاتی، اشاره نموده است:

  • متن تبلیغاتی کاملی را تهیه کنید:

یکی از اصول بسیار مهم در تهیه و تدوین این نوع از تبلیغات، توجه به کامل بودن محتوا در عین کوتاهی و جامع بودن آن‌ها است. به بیان دیگر: بهتر است محتوا را به نوعی انتخاب کنید که در عین کوتاه بودن، تبلیغات کامل و جامعی را در بر داشته باشد. خواننده پس از مطالعه‌ی طولانی، خسته شده و به راحتی از برند شما چشم پوشی می‌کند. برای اینکه متن تبلیغاتی تأثیرگذار و کاملی را تهیه کنید، به مواردی از جمله: هدف اصلی از تبلیغ، مزایای خدمات و محصولات، موارد استفاده و غیره، توجه نمایید.

  • تیتر جذاب و منحصر بفردی را انتخاب کنید:

گام اول برای جلب توجه مخاطبین، انتخاب یک تیتر جذاب است. همانطور که می‌بینید در بسیاری از نگارش‌های محتوا، برای جلب توجه مخاطبین از تیترهای خاص استفاده می‌کنند. برای نمونه به تیترهای هیجان انگیز روزنامه‌ها، مجله‌ها، برخی از سایت‌ها و غیره توجه کنید. وقتی برای اولین بار با تیتر: ارزانترین قیمت خانه، مواجه می‌شوید، چه عکس العملی دارید؟! حتماً سریعاً به محتوا مراجعه نموده تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید. پس در تألیف تیترها، از تمام خلاقیت‌های طراحان، ایده‌های ناب افراد و همچنین نیازهای جامعه مطلع گردید.

متن تبلیغاتی
  • با توجه به مخاطب، نحوه‌ی نوشتار خود را انتخاب کنید:

مخاطب خاص شما چه گروهی از اقشار مختلف مردم هستند؟! اگر مخاطبین شما، عموم مردم هستند، بهتر است در تألیف متن تبلیغاتی خود، از نوشتار دوستانه استفاده کرد. این نوع از نوشتار به بهترین نحو بر روی مخاطبین تأثیر خواهد گذاشت. اما اگر مخاطبین شما، مؤسسات و برخی از شرکت‌های خاص هستند، بهتر است از نوشتارهای ادبی استفاده نمود.

  • به عوامل سئو توجه کنید:

متن تبلیغاتی شما در چه محلی منتشر می‌شود؟ اگر اقدام به انتشار متن خود در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کرده‌اید، حتماً باید به قوانین سئو بسیار توجه نمایید. آیا می‌دانید برای اینکه بتوانید توجه مخاطب در صفحه اینستاگرام را به سمت تبلیغات خود جلب نمایید، چه باید بکنید؟ برای اینکه بتوانید در صفحه گوگل به راحتی مورد توجه مخاطبین قرار بگیرید، چه قوانینی را باید رعایت کنید؟ مرکز آموزش به آموزشگاه پارس با ارائه‌ی دوره‌های آموزشی کاربردی و مفید، شما را برای دستیابی به یک تبلیغات تأثیرگذار و در نتیجه یک کسب و کار پر درآمد، همراهی خواهد نمود.

متن تبلیغاتی
  • حس اعتماد را در مخاطبین ایجاد کنید:

از دیگر نکاتی که در تألیف متن تبلیغاتی باید به آن توجه نمود، ایجاد حس اعتماد در مخاطبین برای ترغیب به خرید و بهره‌برداری از خدمات منحصر به فرد در جهت کسب و کار مفید، می‌باشد. از مطالبی استفاده کنید که به طور حتم از صحت آن‌ها مطلع هستید. استفاده از شواهد در راستای تبلیغات مؤثر، حس اعتماد را در نزد مخاطبین و مشتریان افزایش داده و آن‌ها را برای بهره‌برداری مفید از کسب و کار شما، ترغیب خواهد نمود.

  • از متون ساده و روان استفاده کنید:

یکی از موارد مهم در متن تبلیغاتی، ساده و روان بودن آن‌ها است. استفاده از مطالب قابل درک و ساده، مخاطب را برای همراهی با محتوا، ترغیب نموده و می‌تواند در جلب توجه مشتریان، نقش بسزایی داشته باشد. استفاده از کلمات غیر قابل فهم، نه تنها مخاطب را برای همراهی ترغیب نمی‌کند، بلکه مخاطب در اولین مواجه با این کلمات، از ادامه‌ی آن‌ها باز مانده و دیگر تمایلی به همراهی با متن، نخواهد داشت.  

متن تبلیغاتی
  • زمان و مکان مناسبی را برای انتشار متن تبلیغاتی خود انتخاب کنید:

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی جذابیت بسیار زیاد و همچنین مورد استقبال قرار گرفتن متن تبلیغاتی، توجه به زمان و مکان مناسبی برای انتشار آن‌ها است. برای نمونه در نظر بگیرید که شما از یک فروشگاه لباس اینترنتی برخوردار هستید. به نظر شما بهترین زمان برای انتشار متن تبلیغاتی در زمینه‌ی انواع تیشرت‌ها و تاپ‌ها و شلوارک‌ها، چه موقع است؟! اگر این متن‌ها در فصل زمستان و یا فصل پاییز منتشر گردد، حتماً با بازار چشمگیر و فوق العاده‌ای مواجه نخواهد شد. در مقابل اگر در فصل بهار و یا تابستان، منتشر گردد، بسیار مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرد. این موضوع در بسیاری از کسب و کارها صدق می‌کند.

همچنین مکان انتشار متن تبلیغاتی نیز در زمینه‌ی مواجه شدن با استقبال مخاطبین، نقش بسزایی را بر عهده داشته است. امروزه که بسیاری از فعالیت‌های افراد در شبکه‌های اجتماعی صورت می‌پذیرد، شاهد افزایش کانتنت مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ و بسیاری از شبکه‌های تبلیغاتی تأثیرگذار دیگر خواهیم بود. لذا با توجه به تأثیرگذاری انواع شبکه‌ها بر روی کسب و کار، می‌توانید بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه را انتخاب و با موفقیت‌های چشمگیری مواجه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.