کسب و کارهای B2B و کسب و کارهای B2C

کسب و کارها از نظر نوع مشتری 2 مدل هستند. که شما برای فروش، بازاریابی و سیستم سازی و نوع تبلیغ نویسیتون باید دقیقا این دو مدل کسب و کارو بشناسید و بدونید کسب و کار شما جزو کدوم دسته هستش و مشتریاتون جرو کدوم دسته هستند. کسب و کارها به دو دسته B2B و B2C تقسیم میشن. قبل از اینکه شروع کنیم این ویدئو ذخیره کنید چون حتما تو آینده به دردتون میخوره و لطفا برای حمایت لایک کنید و این محتوای آموزشی برای دوستانتونم ارسال کنید.

بیزینس های B2C یا Business-to-Consumer

کسب و کارهای B2C به کسب و کارهایی گفته میشه که مشتریان اونا خود مصرف کننده ها هستند و میخوان از اون محصول یا خدمت برای خودشون استفاده کنند. مثلا یک بوتیک لباس که مصرف کننده ها بهش مراجعه میکنند و لباس های مورد علاقشونو خرید میکنند. یا سوپر مارکت ها که مشتریان برای تامین مایحتاج روزانشون و برای خرید بهشون مراجعه میکنند.

بیزینس های B2B یا Business-to-business

کسب و کارهای B2B به کسب و کارهایی گفته میشه که مشتریان اونها خودشون کسب و کار دارند و محصول یا خدمت مورد نظرشونو برای ارتقا و تجهیز کسب و کارشون میخرند نه برای مصرف شخصی خودشون. برای مثال شرکت های تبلیغاتی یک کسب و کار B2B هستند و صاحبین کسب و کارهای دیگه برای کمپین های تبلیغاتی خودشون از این شرکت ها خرید میکنند. یا مثال دیگه شرکت های طراحی وب سایت و اپلیکیشن هم B2B هستند و افرادی که به این شرکت ها سفارش طراحی وب سایت میدن، اون وب سایتو برای کسب و کار خودشون میخوان. تولید کننده ها و عمده فروشان پارچه هم B2B هستند به دلیل اینکه مشتریان اونا تولید کنندگان پوشاک هستند.

آیا یک کسب و کار میتونه همزمان هم B2B کار کنه و هم B2C ؟

بله، بعضی بیزینس ها میتونند هم تو دسته بندی B2B فعالیت کنند و هم تو دسته بندی B2C. برای مثال رستوران ها تو هر دو تا قسمت میتونند فعالیت کنند. یک دسته که خیلی هم عام هستش، مشتریانی که برای مصرف خودشون میان و سفارش غذا به رستوران میدن. دسته بعدی مشاریان اون رستوران میتونند شرکت ها و ادارات دولتی باشن و به صورت روزانه ناهار پرسنل خودشونو از همین رستوران تهیه میکنند.

چرا باید تفاوت و جزئیات و نوع بیزینس های B2B و B2C بدونیم؟

تو کسب و کارهای B2C مشتری ها خیلی بیشترند و شما اگه مشتری از دست بدید میتونید یک مشتری دیگه جایگزین کنید،( البته این به این معنی نیستش با سرویس دهی بد مشتریاتونو از دست بدید). نوع روش تبلیغاتی و بازاریابی کسب و کارهای B2C باید به صورت 360 درجه باشه و اطلاع رسانی به مشتریتونو از همه روش های تبلیغاتی باید انجام بدید. مشتریان این کسب و کارها توقعات کمتری هم دارند.

در مقابلش کسب و کارهای B2B شامل مشتریان کمتری میشه و اگر مشتری از دست بدید به سختی میتونید یک مشتری دیگه جایگزین کنید. بهترین روش بازاریابی در کسب و کارهای B2B برگزاری جلسات حضوری برای معرفی محصولات و خدماتتون هستش. و بهترین حالت برای آشنایی با مشتریان شرکت تو نمایشگاه های مرتبط هستش که صاحبین کسب و کار حضور دارند. مشتریان کسب و کارهای B2B توقع بیشتری از تامین کننده دارند و سرویس بهتر و یونیک تریو نیاز دارند. کسب و کارهای B2B همون شرکای تجاری و پیمانکاران هستند که تو دوره آموزشی مدیریت و راه اندازی کسب و کار به صورت کامل بهتون آموزش دادیم.

کسب و کارهای B2B و B2C جمع بندی کنیم.

مشتریایه بیزینس های B2C خریدشون بابت برطرف شدن احتیاج خودشون انجام میشه ولی مشتریان بیزینس های B2B خریدشون برای رفع احتیاج کسب و کارشون انجام میشه. نوع سرویس دهی و تبلیغات و بازاریابی در این دو نوع کسب و کار با همدیگه خیلی متفاوت هستش و باید این موضوع کامل درک کرد و بر اساس نوع کسب و کارتون سیستم سازیتونو طراحی کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.