کسب و کار در قبال کار و کسب

راز کمتر کار کردن در قبال بیشتر به دست اوردن یک علمه به نام سیستم سازی. شما اگر بخواید کسب درآمد کنید 4 تا راه دارید. اول کارمندی، دوم خویش فرمایی، سوم کارفرمایی و در آخر طراحی سیستم کسب و کارو سرمایه گزاری.
کارمندی یعنی در ازای وقتت پول دریافت کنی، خویش فرمایی یعنی در قبال وقت و تخصصت پول دربیاری. کارفرمایی یعنی درقبال وقت و تخصص و به واسطه استخدام نیروی انسانی کسب درآمد داشته باشید. طراحی و سیستم سازی کسب و کار یعنی صرفا به واسطه سرمایه و نیروی انسانی یک سیستم روتین کاری طراحی کردید، و ازش درآمد خواهید داشته باشید.

کار و کسب

شاید تو ابتدای مسیر کار توانایی و سرمایه کافی برای سیستم سازی کسب و کار را نداشته باشید و طبیعتا باید از پله اول یعنی کارمندی شروع کنید. ولی هدف و رسالت همه بیزینس ها برای رسیدن به موفقیت و ثروت، طراحی سیستم کسب و کار هستش. این یعنی شما تو هر کدوم از 4 مرحله کسب درآمد باشید باید خودتونو برای ورود به مرحله بعدی آماده کنید.

اسم این محتوارو گزاشتیم کسب و کار در قبال کار و کسب. یعنی شما ابتدا به واسطه کارتون، کسب میکنید ولی باید بیزینستونو به مرحله ای برسونید که کسب و سرمایتون، کارهاتونو براتون انجام بده و درآمد بیش از حدو تجربه کنید.
بزارید یم مثال واقعی براتون بزنم. سوپر مارکت ها الان دو دسته هستند. دسته اول همون سوپرمارکت هایی که از بچگی ازشون خرید میکردیم و اکثرا توسط یک نهایت دونفر اداره میشدن.
دسته دوم سوپر مارکت ها : سوپرمارکت های سیستم سازی شده مثل افق کوروش، جانبو و برند های این تیپی هستند.
صاحبین سوپر مارکت های دسته اول، نظافت مغازه (یعنی کار خدمات)، تامین اجناس (یعنی مسئول خریدی)، شمارش و چیدمان اجناس (یعنی انبارداری)، فروش اجناس به مشتری (یعنی فروشندگی)، دریافت و پرداخت مبلغ (یعنی صندق داری و حسابداری) در کل تمامی فرایند کسب و کار خودشون انجام میدن.

ولی در مقابلش صاحبین سوپر مارکت های دسته دوم، برای هر کدوم از این فعالیت های کلیدی یک سیستم و روتین طراحی کردند و برای این سیستم نیروی انسانی با شرح وظایف مشخص تعریف کردند.
سوپر مارکت های دسته اول شاید بتونند خرج روزمره خودشونو در بیارن ولی هیچوقت توسعه پیدا نمیکنند و هیچ شعبه یا کار دیگه ای نمیتونند اضافه کنند و جزو مشاغل قدیمی حساب میشن و به زودی به واسطه فروشگاه ها و هایپرهای بزرگتر نابود میشن. دقیقا مشابه آژانس هایی که به واسطه اسنپ و تپسی این اتفاق براشون افتاد.
طرف دیگه سوپر مارکت های دسته دوم که از علم سیستم سازی استفاده کردند، هر روز بزگتر میشن و به تعداد شعبه هاشونم اضافه میشه.

سیستم سازی کسب و کار

تو دوره آموزشی مدیریت کسب و کار در مورد سیستم سازی خیلی کامل بهتون آموزش دادیم ولی به طور خلاصه دلیل عدم موفقیت سوپر مارکت های دسته اول و موفقیت سوپر مارکت های دسته دوم فقط “سیستم سازیه”
جمع بندی کنیم : حتما سیستم سازی تو کسب و کارتون پیاده سازی کنید و به هر مقداری که منابع مالیتون بیشتر شدش، سیستم کسب و کارتونو بررسی کنید و انجام امورو به نیروهای انسانی بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.