گوگل ادوردز مناسب چه مشاغلی است؟

گوگل ادوردز

گوگل ادوردز برای آن دسته از افرادی که کسب و کار خود را به دنیای مجازی منتقل نموده اند بسیار حائز اهمیت می باشد؛ چرا که از طریق آن می توانند به تبلیغ بپردازند و رونق به حرفه خود ببخشند.

وقتی یک موضوع خاصی را در گوگل سرچ می کنید، گوگل یکسری سایت ها را معرفی می کند، در چنین حالتی شما ترجیح می دهید سایت هایی را که در اول صفحه قرار دارند را بازدید نمایید. آمارها حاکی از آن است که اکثر کاربران شاید بیش از 90 درصد، فقط صفحه اول گوگل را بازدید می کنند و صفحات بعدی برای بازدید شانس کمتری دارند. از این رو صاحبان سایت وقتی، سایت خود را طراحی می کنند می خواهند که در صفحه اول قرار بگیرند تا از این طریق آمارهای بازدید بالا برود.

گوگل ادوردز

روش­های مختلفی برای در صفحه اول قرار گرفتن سایت وجود دارد که برخی از آن ها رایگان و برخی نیز مستلزم پرداخت هزینه می باشند. یکی از این روش­ها، از طریق تبلیغ در گوگل است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که رویای بودن در صفحه اول را دارید و از این طریق می خواهید به کسب و کار خود رونق ببخشید پیشنهاد می کنیم تا پایان این پست ما را همراهی بفرمایید.

تبلیغات در گوگل چگونه انجام می گیرد

همان طور که می دانید صفحات وب سایت ها برای این که به صفحه اول بیایند بایستی توسط یکسری عبارت کلیدی سرچ شوند، که این امر یعنی سرچ کردن در یکی از قدرتمندترین موتورهای جستجوگر به نام گوگل صورت می گیرد. آمارها نشان می­دهد که در گوگل هر ثانیه 3/2 میلیون جستجو صورت می گیرد. و اکثر صفحاتی که ما در نتایج جستجو مشاهده می کنیم از طریق تبلیغاتی که در گوگل صورت می گیرد بالا آمده اند. صاحبان مشاغل با پرداخت هزینه ای به شرکت گوگل به عنوان یک روشی مؤثر، سایت خود را تبلیغ می کنند. تا اگر کاربر به دنبال خدمات و یا محصولی باشد با سرچ نمودن کلمه کلیدی، سایت مد نظر ظاهر گردد. شرکت گوگل از طریق گوگول، گوگل ادوردز یا وب سایت هایی که از طریق AdSense یا شبکه نمایش در گوگل نشان داده می شوند کار تبلیغ را برای افراد از طریق خدمات پولی فراهم آورده است.

گوگل ادرودز چیست؟

قبل از این که به بحث گوگل ادوردز مناسب چه مشاغلی است؛ بپردازیم می خواهیم که شما را قدری با ماهیت و چیستی این ابزار تبلیغاتی صحبت کنیم.

گوگل ادوردز

همان طور که در مقدمه این پست اشاره کردیم، سایت­ها برای دیده شدن نیاز به تبلیغات دارند، حال سال اکثر کاربران این است که منظور از تبلیغ نمودن سایت در گوگل چیست و چگونه صورت می­گیرد. گوگل ادرودز که به آن گوگل ادز (Google Ads) نیز گفته می شود، نوعی سیستم تبلیغاتی مربوط به شرکت گوگل است که افراد از طریق آن می توانند سایت خود را به مشتریان نشان دهند.

یکی از مهمترین روش های گوگل ادز از طریق تبلیغ در گوگل می باشد. در این روش فردی که می خواهد سایتش مورد بازدید قرار گیرد، یکسری کلمات کلیدی را وارد گوگل ادز می کند تا سایت با سرچ عبارات مرتبط، به کاربران نمایش داده شود. البته تبلیغ کننده بابت تبلیغ هر کلمه کلیدی بایستی هزینه ای را نیز پرداخت نماید. در واقع گوگل ادوردز یکی از مهمترین منابع درآمدی گوگل به حساب می آید. شاید برایتان جالب توجه باشد که بیش از 90 درصد درآمد گوگل در سال 2011 از طریق تبلیغات گوگل ادز بوده است.

گوگل ادز در واقع یک پلتفرم آنلاین تبلیغاتی است که توسط شرکت گوگل اداره می گردد. این پلتفرم از تمام کاربران سرتاسر دنیا جهت تبلیغ سایت پشتیبانی می کند. این شبکه پرکاربرد با عملکرد خود، توانسته کار تبلیغات میلیون ها کسب و کار را انجام دهد و مدیران وب سایت ها را به مشتریان جدید بی شماری برساند و از این طریق کسب و کار آن ها را ارتقاء ببخشد. علاوه بر موتور جستجوگر گوگل، یوتیوب، گوگل پلی و سایر سایت ها و اپلیکیشن های مرتبط با گوگل قادر به نمایش تبلیغات با کمک گوگل ادوردز نیز هستند.

چرا گوگل ادوردز برای تبلیغ گزینه ای مناسب است؟

حتماً این سال برایتان پیش آمده که چرا در میان ده ها روش تبلیغاتی، گوگل ادوردز پیشنهاد می گردد و در واقع گزینه ای مناسب تر می باشد.

گوگل ادوردز

همان طور که می دانید گوگل یکی از موتورهای جستوجوگر قدرتمند در سرتاسر دنیا می باشد که از کاربران بی شماری برخوردار است و روزانه 3.5 میلیارد کوئری را دریافت می کند. گوگل ادز که یکی از ابزارهای تبیلغاتی است توسط موتور قدرتمند گوگل حمایت می شود از این رو ابزاری بسیار مهم به حساب می آید. این پلتفرم که حدود 20 سال از عمر آن می گذرد در زمینه تبلیغات پولی در واقع یک ابر قدرت است. بررسی ها نشان می دهد که تبلیغ کنندگان با هزینه نمودن یک دلار در گوگل ادوردز حدود 8 دلار به دست می آورند. امروزه هزاران شرکت و کاربر در پی این هستند که با صرف نمودن مبلغی بتوانند سود خوبی از کسب و کار خود به دست بیاورند. حتی آن هایی که از تبلیغات ppc برای سایت خود استفاده می کنند بایستی مبلغی را به عنوان استراتژی تبلیغاتی پرداخت کنند. چرا که در هر صورت تبلیغ نمودن در چنین پلتفرمی یقیناً به نفع آن ها می باشد.

مزایای تبلیغ از طریق گوگل ادوردز

صاحبان وب سایت با تبلیغ کردن از طریق گوگل و گوگل ادوردز می توانند ترافیک و میزان بازدید سایت خود را به طور فراینده ای بالا ببرند. که این امر برای آن دسته از وب سایت هایی که خدماتی ارائه می دهند و یا این که محصولی را به فروش می رسانند بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که با بالا رفتن آمار بازدید، شانس خرید و استفاده از خدمات نیز چند برابر می گردد. از دیگر مزایای تبلیغ در گوگل ادوردز می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

گوگل ادوردز
 1. هدف گذاری بر روی تبلیغات
 2. کنترل هزینه از طریق سرویس گوگل ادوردز
 3. بالا بردن میزان موفقیت در کسب و کار از طریق قرار گیری سایت در صفحه اول
 4. مدیریت کردن کمپین و گروه های خود از طریق گوگل ادوردز
 5. دسترسی به کاربران بیشتر
 6. نشان دادن آگهی های خاص برای کاربران هدف
 7. تعیین نمودن هزینه بر روی لینک وب سایت برای هر کلیک
 8. پرداخت هزینه در صورتی که کاربران وارد سایت شوند و بر روی لینک مد نظر کلیک کنند.
 9. انتخاب زبان برای کاربرانی که تبلیغ گوگل برای آن ها به نمایش درآمده است.

تبلیغ نمودن مشاغل از طریق گوگل ادوردز

در این بخش از مقاله می خواهیم به این سال که گوگول ادوردز برای چه مشاغلی مناسب است؛ پاسخ بدهیم. باید بگوییم که تبلیغ نمودن از طریق گوگل ادوردز یکی از مؤثرترین روش ها برای بالا بردن میزان بازدید و ترافیک صفحه می باشد، از این رو اگر وب سایتی دارید که می خواهید از طریق آن محصولی را به فروش رسانید و یا خدمات خاصی را به کاربران ارائه دهید، گوگل ادوردز می تواند گزینه ای مطلوب باشد. بنابراین گوگل ادوردز برای هر شغلی که به صورت آنلاین و در بستر اینترنت فعالیت می کند می تواند مناسب باشد.

امکاناتی که تبلیغات گوگل ادوردز در اختیار کاربران قرار می دهد

از مهمترین امکانات این روش تبلیغ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گوگل ادوردز
 • تعیین کردن بودجه به صورت ماهانه و یا روزانه
 • امکان حذف و یا اضافه نمودن کلمات کلیدی
 • فعال نمودن تبلیغ در تمام عبارات کلیدی
 • تقویت نمودن نقاط قوت تبلیغ از طریق گزارش دهی گوگل
 • بالا بردن رتبه سایت از طریق پرداخت هزینه بیشتر
 • غیر فعال نمودن تبلیغات در ساعاتی خاص
 • انتخاب نمودن کشورهای مختلف به منظور تبلیغات بیشتر

کلام پایانی

همان طور که اشاره نمودیم گوگل ادوردز برای مشاغلی که در بستر اینترنت فعالیت می کنند و نیاز به دیده شدن دارند بسیار مناسب است چرا که با بالا بردن ترافیک سایت موجب بهبود در کسب و کار مد نظر می گردد. امروزه اکثر مشاغل چه در دنیای واقعی و یا چه در دنیای مجازی دارای رقبای جدی هستند که برای پیروزی و موفقیت نیاز به صرف هزینه برای تبلیغ کردن دارند. تبلیغ موجب دیده شدن کسب و کارها می گردد. تبلیغ کردن با گوگل ادوردز می تواند جایگاه عالی و رتبه ای مناسب را برای صفحه ای خاص فراهم آورد.  

اگر وب سایتی دارید که از طریق آن خدمات خاصی را ارائه می دهید و یا این که محصولی را به فروش می رسانید، برای بالا بردن آمار بازدید می توانید بر روی تبلیغ از طریق گوگل ادوردز حساب ویژه ای باز کنید، این روش از تبلیغ می تواند به کار شما اقتدار ببخشد و در طولانی مدت شما را به موفقیت خوبی برساند.

چنانچه در پی رونق بخشیدن به کسب و کار خود از طریق تبلیغ و بازاریابی گوگل هستید و اطلاعات چندانی ندارید می توانید آموزش های لازم در این زمینه را ببینید. در همین راستا مجموعه آموزش به آموزشگاه پارس، این آمادگی را دارد که از طریق برگزار نمودن انواع دوره در زمینه مدیریت کسب و کار، شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن به رونق در کسب و کارتان برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *