گوگل ادورز چیست؟

گوگل ادورز

بعد از آموزش اسکیما چیست در آموزش به آموزشگاه پارس امروز پیرامون گوگل ادروز به شما اموزش میدیم.گوگل ادورز سیستم تبلغاتی گوگل هست که با پرداخت هزینه به اون میتونیم توی ردیف بالای صفحه اول سرچ نشون داده بشیم.   با این روش جذب کاربر برای وبسایت ما بالا میره و با کمترین زمان از رقبا جلو میفتیم.

گوگل ادورز یا گوگل ادز

گوگل برای کمک به ما در زمینه بازاریابی و تبلیغات، سیستمی رو راه اندازی کرده که به اون گوگل ادورز گفته میشه. این سیستم روی موتورهای جستجوی گوگل و سایت‌هایی که بهش وابسته هستن توسعه داده شده. توی روش تبلیغاتی گوگل ادورز، متن تبلیغی ما توی سرچ هایی که مرتبط با موضوع و کلمات کلیدی ما هستن نشون داده میشه. پرداخت هزینه به سیستم گوگل ادز، پرداخت به ازای هر کلیک (PPC یا Pay-per-click) هست.

استفاده از این روش به این صورته که ما هزینه‌ای پرداخت می‌کنیم و هر بار که کاربر روی سایت ما کلیک میکنه و وارد میشه یه مبلغ مشخص از پول ما کم میشه.

توی گوگل ادورز تبلیغ به شکل متن کوتاهی ظاهر می شه که شامل دو عنوان، توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت ماست. تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می شه که ما می خوایم. برای مثال بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل. البته ما میتونیم براساس مزایده، جای تبلغمون رو هم مشخص کنیم.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

بین بازدید کننده‌های عادی که وارد سایت میشن، با کسایی که از طریق تبلیغات به سایت میان تفاوت وجود داره. رفتار این دو دسته با هم فرق داره. افرادی که از طریق سئو خوب سایت ما و به عبارتی جستجو مستقیم آموزشگاه یا خدمات ما وارد سایت شدن، بیشتر دنبال اطلاعات در مورد موضوعی هستن که ما توی سایتمون در موردش گذاشتیم اما کسایی که از طریق تبلیغ میان، میدونن که دارن روی یه تبلیغ کلیک میکنن، در نتیجه دنبال خرید دوره یا محصول مورد نظرشونن. بنابراین ما میتوینم به جای تمرکز روی تعداد زیاد بازدید کننده طبیعی، کاربرای خاص و هدفمند رو از طریق گوگل ادورز وارد سایت کنیم.

مزایای تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

۱. افزایش دیده شدن آموزشگاه

قدیما بیشتر تمرکز روی تبلیغات تلویزیونی و محیطی بود، تبلیغات دیجیتال بخصوص گوگل ادورز تحول بزرگی توی حیطه تبلیغات به وجود آورد. این روش عملکرد برندها و بیزینس هارو متحول کرد. گوگل ادورز به ما کمک میکنه تا افرادی که دنبال دسته بندی خدمت یا محصول مورد نظرشون توی سرچ گوگل میگردن، به سمت ما هدایت کنه.

۲. نتایجی سریع‌تر از سئو

با توجه به اینکه رسیدن به رنک ارگانیک طول میکشه و زمانبر هست، با استفاده از گوگل ادورز توی همون زمانی که کاربر برای پیدا کردن دوره یا خدمات مورد نیازش در حال سرچ هست، خودمون رو به اون نشون میدیم. این روش یه فرصت طلایی برای ماست.

  1. جلو افتادن از رقبا:

هر اندازه ما از روشهای ارگانیک استفاده کنیم باز با توجه به رقابتی که وجود داره ممکنه توی چند ردیف بالای صفحه نشون داده نشیم. خیلی از کاربرا وقتی جستجو میکنن به صفحه‌های بعدی نمیرن، پس با استفاده از گوگل ادورز میتونیم از رقبا هم جلو بیفتیم.

۴. اثرگذاری بیشتر روی مخاطب

امروزه آموزش دیدن با پیشرفت تکنولوژی و گوشی‌های همراه، هر روز داره بیشتر به سمت غیر حضوری شدن و دوره‌های مجازی و اینترنتی میره. با گوگل ادورز، بیشتر دیده میشیم و درنتیجه توی ذهن مخاطب میمونیم و هر زمان به آموزش‌های ما احتیاج داشته باشه، سایت ما رو به خاطر میاره.

۵. افزایش مشاهده تبلیغات برای مخاطبین با کیفیت

با ادوردز این امکان وجود داره که تبلیغ‌هایی رو به مخاطبینی که دوست دارن خرید کنن نشون بدیم. باید استراتژی‌های مناقصه اتوماتیک مثل هزینه به ازای هر کلیک رو انتخاب کنیم.

۶. تست کنیم، تست کنیم، تست کنیم و بهترین گزینه رو انتخاب کنیم

فرض کنیم که ما یه ویژگی جدید توی یکی از دوره هامون داریم و فکر می‌کنیم این ویژگی دانش پذیرها رو جذب می‌کنه. گوگل ادورز این امکان رو به ما میده که این ویژگی رو توی تبلیغمون جایگزین کنیم و بعد از یه ماه متوجه بشیم که تأثیر مثبت داشته یا نه. پس برای ایجاد هر تغییری و دیدن تاثیرش توی کوتاه مدت گوگل ادز گزینه مناسبیه.

۷. ایجاد استراتژی‌های کمپین براساس جمعیت کاربران

گوگل ادز آپدیت جدیدی ارائه داده که توی اون فیلترهایی مثل سن، جنسیت، وضعیت تأهل و غیره رو اعمال میکنه. مثلاً آموزش‌هایی که ما ارائه میدیم بیشتر برای رده سنی بزرگسال هست. ما تبلیغ توی گوگل ادرز رو شروع کردیم اما نتیجه‌ای که می‌خواستیم نگرفتیم؛ به جمعیت کاربرهامون نگا می‌کنیم و می‌بینیم بیشترشون از گروه سنی زیر 18 سال هستن، پس میتونیم به تنظیمات بریم و گروه سنی زیر 18 سال رو از کاربرهامون حذف کنیم.

۸. برای تبلیغاتمون برنامه‌ریزی کنیم تا در زمان مناسب به مخاطبین نشون داده بشن

قطعاً تبلیغات 24 ساعته به ما نفع ما نیست. مخاطبای هدف ما ساعتای مشخصی از روز مشغول جستجو توی نت هستن. توی تبلیغات گوگل ادز میتونیم روز و ساعت تبلیغمون رو تعیین کنیم. با این روش توی زمان و هزینه مون صرفه جویی کردیم. اگه از زمان حضور کاربرای مد نظرمون اطلاعی نداریم، می تونیم با تعیین روز و ساعت‌های مختلف برای گوگل ادوزر آزمایشی انجام بدیم تا متوجه بیشتر بازده بشیم.

  1. افزایش بازدید مخاطبین بین با کلمات کلیدی سازگار و RLSA

وقتیکه حرف از ادورز می‌شه تبلیغ‌کننده‌ها معمولاً کلمه کلیدی‌ مناسب خرید یا کلمه کلیدی دقیق استفاده میکنن تا مطمئن باشن تبلیغ با کلمات کلیدی مرتبط انجام می‌شه. درگوگل ادز باید برای کلمات کلیدی مناسب کمپین به وجود بیاریم و مخاطبینمون رو برای اون کمپین انتخاب کنیم. به این ترتیب، ما کوئری سرچ خودمون رو برای کاربرانی که از وب‌سایتمون دیدن کردن گسترش دادیم و اعتماد داریم که سرچ اون‌ها حول محصول ماست. این به ما کمک می‌کنه که گزینه‌های سرچ رو برای بازدید دوباره مخاطب گسترش بدیم.

نتیجه

ویژگی‌ها و مزایای گوگل ادوردز به این موارد محدود نمی‌شه، گوگل همیشه نتایج سرچش رو بهبود می‌ده تا بهترین نتیجه رو برای کاربر نشون بده. همونطور که اشاره شد چشم‌انداز بازاریابی در طول این سال‌ها تغییر کرده و گوگل ادوردز نقش مهمی رو توی این تحول بازی کرده. گوگل ادوردز یکی از مولفه‌های اصلی بازاریابی دیجیتال هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *