3 هدف گذاری اصلی در فروش

میگن فروش نوک بادبدکه، یا به اصطلاح فروش اکسیژن کسب و کاره. خرج تمامی دپارتمان های یک بیزینسو فروش تامین میکنه. فروش بهتون سرعت و قدرت و شهامت ریسک میده. اگر تمامی بخش های یک کسب و کار نصف ئ نیمه کار کنند، ولی فروش وجود داشته باشه، بازم اون کسب و کار میتونه به کارش ادامه بده. فروش حیاتی ترین فعالیت بیزینسه. تو این مقاله میخواهیم در مورد هدف گذاری در فروش صحبت کنیم. فروش از 3 تا قسمت اصلی تشکیل شده. قبل از اینکه شروع کنیم، این پست ذخیره کنید چون حتما تو آینده به دردتون میخوره و لطفا برای حمایت، این پست لایک کنید و برای دوستانتونم ارسال کنید.

اول فروش به مشتریان جدید
دوم فروش دوباره به مشتریان قبلی
و سوم ایجاد تجربه خوب به مشتریان برای معرفی ما و کسب و کارمون به دیگران

این 3 تا مورد خدمتتون عرض کردم و شما به عنوان یک صاحب کسب و کار موظفید هر 3 مورد تو یک حد بالانس و متعادل و همزمان باهم دیگه جلو ببرید.

فروش به مشتریان جدید

اگه میخواید کسب و کار راه اندازی کنید یا اگه کسب و کار دارید، شما باید به طور منظم، مشتریان جدید را به داخل بیزینستون هدایت کنید. ورود مشتریان جدید از طریق انواع روش های بازاریابی مثل : گوگل ادورز ، تبلیغات کلیکی، بنری و همسان، ریپورتاژهای خبری، اینستاگرام و خیلی روش های دیگه ممکنه. که البته تمامی روش های بازاریابی برای به دست اوردن مشتریان جدید هزینه بر هستش و هزینه نسبتا زیادی لازم داره. نکته مهم اینه فروش به مشتری جدید میشه گفت نسبت به هزینه های بازاریابی هیچ سودی نداره. ولی لازمه هر کسب و کاری گرفتن سهم بیشتر بازار از طریق فروش به مشتریان جدیده.

فروش دوباره به مشتریان قبلی

خب گفتیم فروش به مشتریان جدید با توجه به هزینه های بالای بازاریابی هیچ سودی نداره، و سود واقعی موقعی به وجود میادش که به مشتریانی که یکبار از شما خرید کردند، تو آینده بتونید دوباره بفروشید. شما میتونید با مشتری مداری، قیمت مناسب، یا پیشنهاد تخفیفات به مشتریانی که یکبار از شما خرید کرده بدوند، دوباره و دوباره و دوباره بفروشید. مشتری جدید خیلی سخت خریدشو نهایی میکنه و یجورایی اعتماد کافی نداره، ولی همین مشتری جدید بعد از خرید و تحویل محصول یا خدمتش، مرتبه های بعدی خیلی راحت تر خریدشو انجام میده.

فروش به واسطه ایجاد تجربه خوب برای مشتریان

درباره خلق تجربه برای مشتری یا cx تو پست های قبلی کامل بهتون توضیح دادیم و پیشنهاد میکنم اگه ندیدید حتما محتوای مربوط به cx ببینید.
خب قبل تر گفتتیم که فروش به مشتریان جدید هزینه خیلی زیادی داره و تقریبا هیچ سودی از فروش به مشتریان جدید نسیبتون نمیشه. تنها روش بازاریابی رایگان ” بازاریابی دهان به دهان” هستش. یعنی شما به مشتریان جدید و قبلی بهترین سرویسیو که میتونید بدید. بهترین سرویس شامل ارسال سریع، گارانتی و پشتیبانی، احترام به مشتری که تکریم ارباب رجوع هم بهش میگن و خیلی مسائل دیگه. شما وقتی یک تجربه خوب برای مشتریاتون ایجاد کنید، اون مشتری تعریف و تبلیغ بیزینس شمارو تو جمع های دوستانه، مهمانی ها و هر جایی که حضور داره، انجام میده. و از این طریق و به صورت کاملا رایگان میتونید مشتریای جدیدی به کسب و کارتون اضافه کنید.

خب جمع بندی کنیم

شما به عنوان صاحب کسب و کار باید مشتریای جدیدو جذب کنید و اون ها بفروشید. تو مرحله بعدی باید به مشتریای قبلی، مقدار بیشتر و دوباره بفروشیدو تو حین فروش به مشتریهای جدید و فروش به مشتری های قبلی، یک تجربه عالی برای مشتریتون خلق کنید تا هر مشتریتون تبدیل بشه به سفیر و مبلغ کسب و کار شما. خیلی مهمه این 3 تا فرایندو همزمان انجام بدید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *