آناتومی و ویژگی های یک محتوای خوب

چطوری یک محتوا تولید کنیم که مارو به هدفمون برسونه. حالا هدف میتونه تعامل باشه، فروش محصول یا خدمات باشه، برندینگ و معرفی باشه و هر هدف دیگه ای که فکر کنید. تو این ویدئو میخوام آناتومی یک محتوای خوبو بهتون توضیح بدم. این محتوا هر چیزی میتونه باشه، محتوای ویدئویی، محتوای متنی، عکس، پادکست یا هر محتوای دیگه ای.

قبل از اینکه شروع کنیم ممنون میشم برای حمایت این ویدئو لایک کنید. خب هر محتوایی از 6 بخش اصلی تشکیل شده. بخش اول چکیده و خلاصه محتوا، بخش دوم شروع محتوا، بخش سوم پایه و بیس اصلی محتوا، بخش چهارم معرفی یک محتوای دیگه، بخش پنجم دعوت به اقدام یا کال تو اکشن، و بخش آخر و ششم هم جمع بندی محتوا.

مردم حوصله ندارند یک محتوایی شروع به مطالعه یا دیدن کنند و وسط های محتوا تازه متوجه بشن این محتوا برای اون ها مناسب نیستش، قطعا شما هم برای شعور و وقت مخاطب هاتون ارزش قائل میشید. پس ابتدای محتوا یک چکیده و خلاصه ای از محتوارو برای مخاطب هاتون توضیح بدید، که اگر مخاطب فکر کرد که محتوای شما براش مفیده، تا انتهای محتوای شمارو وقت بزاره بخونه یا ببینه.

بخش دوم شروع محتوا : شروع یک محتوا بیشترین تاثیرو تو تصمیم گیری مخاطب داره، که مخاطب محتوارو تا انتها ببینه یا از کلا منصرف بشه. پس اگر محتواتون متنی هستش، پاراگراف اول خیلی حرفه ای و جذاب بنویسید و اگر محتواتون ویدئویی هستش، 5 الی 15 ثانیه اول ویدئوتونو به چالش های اصلی مخاطب ها اختصاص بدید.

بخش سوم اصل محتوا : (این محتوا خیلی مهمه حتما ذخیرش کنید و درآینده مجدد مشاهده کنید) خب بخش سوم اصل محتوا، تو این بخش شما باید یک اطلاعات خیلی دقیق با دیتا و آمار به مخاطب بدید و سعی کنید محتوایی ارائه کنید که تمامی نیاز مخاطب برطرف کنه و مخاطب نیازی نداشته باشه برای اطلاعات بیشتر، مجبور شه به محتواهای دیگه هم رجوع کنه. حتما قبل از تولید محتوا در مورد اون محتوا کاملا تحقیق کنید و تا کاملا مسلط نشده اید، دیتایی به مخاطب ها ندید. متاسفانه تو اینترنت و اینستاگرام افرادی هستند که صرفا با مطالعه یک کتاب و بدون هیچ تجربه و دانش اجرایی شروع میکنند به تولید محتوا

بخش چهارم معرفی یک محتوای دیگه : شما تو هر صنفی که باشید موظفید تولید محتوا کنید، پس سعی کنید هر محتوایی که تولید میکنید، یکی دوتا از محتواهای مرتبط به اون محتوارو به مخاطب هاتون پیشنهاد بدید، تا مخاطب وقت بیشتری برای رسانه شما بزاره.

بخش پنجم وخیلی مهم بخش کال تو اکشن یا دعوت به اقدام هستش : شما قطعا از روی بیکاری تولید محتوا نمیکنید. با محتواتون یا میخواهید محصولی بفروشید، یا میخواهید آگاهی بدید و فالور و دنبال کننده هاتونو بیشتر کنید، یا میخواهید روی برندینگ خود کار کنید و هر هدف دیگه ای که دارید. پس برای مثال اگر هدفتون فروش هستش، در بخشی از محتوا خیلی مستقیم اشاره کنید که برای خرید این محصول به سایت مراجعه کنید، یا به واتس اپ فلان شماره پیام بدید، یا دایرکت بدید یا هر راه ارتباطی که برای فروش در نظر گرفته اید. به این قسمت میگن کال تو اکشت یا همون دعوت به اقدام. یعنی از مخاطب هاتون دعوت کنید که اقدامی که شما برای هدف در نظر گرفته اید رو انجام بدن.

بخش ششم و پایانی : محتوا چه مختصر و کوتاه، چه طولانی، یکجایی مخاطب فراموش میکنه رشته کلام شما چی بوده و یا کدوم بخش مهمتر بوده. پس برای تمامی محتواهاتون یک نتیجه گیری و جمع بندی هم در نظر بگیرید و در نتیجه گیری مهمترین بخش محتوا، یا توصیه خودتون رو با مخاطب ها به اشتراک بزارید.

خب، پس ما هم آناتومی محتوارو جمع بندی کنیم :

ثبل جمع بندی، این محتوارو برای دوستانتونم ارسال کنید. شما باید به طور مستمر پیرو صنف و شغلتون محتوا تولید کنید، هر محتوایی که تولید میکنید یاتون باشه این 6 تا قسمت رعایت کنید. یک چکیده و خلاصه محتوا، دو شروع و استارت محتوا، سه پایه و بیس محتوا، چهار معرفی و پرزنت یک محتوای دیگه، پنج دعوت به اقدام و کال تو اکشن و شش جمع بندی محتوا

من محمد مهدی پدرامم، مرسی که تا انتهای ویدئو همراه من بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *