پلتفرم های تخفیفاتی برای فروش بیشتر

ما دو تا روش تبلیغات و بازاریابی برای فروش داریم. اول فروش مستقیم و عادی که مثلا تبلیغ فلان محصول یا خدمتتونو انجام میدیم و مینویسیم با 20 درصد تخفیف و گارانتی و… . دوم فروش غیر مستقیم و سناریو محور که جذاب ترین و حرفه ای ترین روش فروشه و باید براش وقت گذاشتو فکر کرد. ولی نتایج عجیب و خوبیو برامون بوجود میاره.

بعضی روش های فروش تو ظاهر برای مشتری سود خیلی خوبی داره و برای فروشنده و صاحب کسب و کار زیان هستش، در صورتی که در باطن برای فروشنده هم سود خیلی خوبی ایجاد میکنه. مدل فریمیوم یکی از همین روش هاست که تو پست های قبلی میتونید مشاهده کنید.

یکی از روش های دیگه استفاده از پلتفرم های تخفیفاتی هستش. مشتری دیگه دوست داره همه چیزو با تخفیف بخره و استفاده کنه به همین دلیل هم پلتفرم های آنلاین مثل تخفیفان، نت برگ، موپون،  و… ایجاد شدن . با مراجعه به سایت هایی این پلتفرم ها متوجه میشید همه چیز با تخفیف خیلی زیاد حتی تا 90 درصد تخفیف در اختیارتون قرار میگیره و هر جوری حساب کنید صاحب کسب و کار کاملا زیان میکنه ولی در باطن اگر اصولی اینکار انجام بشه هم سود خیلی خوبی برای صاحب کسب و کار داره و هم باعث میشه که سهم بیشتری از بازار نصیب کسب و کار بشه.

سناریو نویسی در اینجور تبلیغات خیلی مهمه برای مثال فرض کنید کلینیک لیزر موهای زائد دارید که معمولا یک نفر برای کامل شدن مراحل باید حداقل 10 نوبت از لیزر استفاده کنه. شما میتونید خدمات خودتون رو با 95 درصد تخفیف در نت برگ یا تخفیفان ارائه کنید و اینکار کاملا برای شما زیان داره و هیچ سودی عایدتون نمیشه. ولی قبلتر گفتیم هر فرد به 10 جلسه لیزر نیاز داره و این یعنی جلسه اول تقریبا رایگان از خدمات شما استفاده میکنه ولای برای 9 بار دیگه باید هزینه را به صورت کامل بهتون پرداخت کنه. تو این سناریو باید بهترین و سرویس و خدمت به مشتری بدید مه مشتری حتما دوره درمان خودشو کامل کنه.

قبل از اینکه ادامه بدیم لطفا برای حمایت لایک کنید و این ویدئورو برای دوستانتونم ارسال کنید.

مثال بعدی : شما تو پلتفرم های تخفیفاتی میبینید فلان استخر بلیط 100 هزار تومنی خودشو با 90 درصد تخفیف و فقط در ازای 10 هزار تومان میفروشه که این موضوع زیان صاحب کسب و کار نشون میده. ولی 90 درصد افرادی که استخر میرن، حتما یک وعده غذا هم میل میکنند، حتما یک بستنی یا قهوع هم سفارش میدن، حتما از خدمات ماساز هم استفاده میکنند یا حتی ممکنه مایو یا عینک شنا خودشونو از خود استخر تهیه کنند. اینطوری درسته که مشتری هزینه واقعی بلیط استخرو پرداخت نکرده، ولی از بوفه، کافی شاپ، رستوران و فروشگاه استخر خرید کرده.

پلتفرم های تخفیفاتی جمع بندی کنیم

پلتفرم های تخفیفاتی 2 تا حسن خیلی مهم داره. اول با سناریو خوب میتونید سود خیلی خوبی تجربه کنید، دوم اگر کسب و کار نوپا و تازه تاسیسی باشید، میتونید سهم بیشتری از بازار بگیرید و مشتریان احتمالیو با بیزینس خودتون آشنا کنید و سالیان سال به مقدار نامحدود به مشتریانی که به دست اوردید بفروشید.

شما اگر ایده داشته باشید و سناریو نویسیو آموزش دیده باشید تو هر کسب و کاری که فعالیت کنید میتونید درآمد خیلی به دست بیارید. تو دوره جامع راه اندازی و مدیریت کسب و کار کلی ایده و سناریو نویسی بهتون آموزش دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *