گرفتن سهم بازار به جای سود

سود رو فراموش کنید به جاش تمرکزتونو بزارید روی سهم بازار | شما یک محصولی میخرید یا تولید میکنید و قیمت تمام شده اون محصول میشه 1000 تومان و اون محصولو میفروشید 1200 تومن، خب این 200 تومن میشه سود شما. ولی شک نکنید محصول شمارو حداقل 50 تا تامین کننده، فروشگاه و تولید کننده دیگه هم داره، پس یک مبلغ خیلی زیادی حتی 10 برابر سودتون باید هزینه کنید که مشتری شمارو پیدا کنه و ازتون محصولتونو خریداری کنه و شک نکنید تو هر صنفی که باشید زیان میکنید.

حالا میخوام در مورد سهم بازار باهاتون صحبت کنم. این ویدئورو حتما ذخیره کنید و درآینده مجدد تماشا کنید که یادتون نره. یک بحثی هستش به نام چرخه خرید مشتری. یعنی اینکه شما تو هر صنفی که باشید مشتری نیازمند در طول هفته و ماه و سال ایکس از از محصولات صنف شمارو خریداری کنه. برای مثال فرض کنید فروشگاه شال و روسری دارید، به طور میانگین خانم ها در طول سال 5 الی 10 عدد شال و روسری میخرن، حالا بعضی ها کمتر و بعضی ها بیشتر. اگر شما بتونید با آفر ها، آپشن ها، پیشنهادات و… کاری کنید که مشتری خرید اولشو از شما انجام بده و با سرویس دهی، رفتار و پشتیبانی خوب اون مشتریو به مشتری وفادار تبدیل کنید، اون مشتری تمامی خریدهای خودش رو از شما انجام میده و سود اصلی هم دقیقا همینجا بوجود میاد.

به طور کل فاکتور و فروش اول، دوم و سوم هیچ سودی نداره و تماما هزینه هستش، سود واقعی تازه از فاکتور سوم به بعد هستش تا انتهای عمر مشتری و کسب و کار شما و خرید مشتری از شما. پس همیشه سعی کنید که مشتری های جدیده زیادی به دست بیارید و مشتریهاتونو نگه دارید، حالا که سهم بازارو گرفتید و مشتری به جای رقیبتون شمارو برای خرید خودش انتخاب میکنه، حالا زمان سود گرفتنه.

سهم بازار جمع بندی کنیم :

قبل جمع بندی این محتوارو برای دوستانتونم ارسال کنید تا توی کسب و کارشون پیشرفت کنند. خب تو هر بیزینسی که فعالیت میکنید، اول از همه چرخه خرید مشتریتونو بررسی کنید و آمارشو مشخص کنید. بعد تو فاکتورهای اول دنبال سود نباشید و حتی با زیان هم شده، سعی کنید مشتری جدید به دست بیارید و سهم بازار بگیرید، بعدش مشتری هاتونو وفادار کنید تا به طور مستمر فقط از شما خرید کنند نه از رقباتون.

من محمد مهدی پدرامم و ممنون که تا انتهای ویدئو با من همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *