آموزش بازاریابی

بازاریابی مهمترین قسمت هر کسب و کاری هستش. بازاریابی دقیقا کاری میکنه مشتری خودش ، محصول یا خدمت شما را پیدا کنه. کسب و کارهایی که تبلیغات و بازاریابی نکنند، محکوم به ورشکستگی هستند. در این مقاله میخواهیم درباره آموزش بازاریابی و انواع روش های بازاریابی صحبت کنیم که دقیقا متوجه بشید بازاریابی چی هستش و چرا باید آموزش بازاریابی در برنامه خودتون بزارید. همچنین بهترین دوره آموزش بازاریابی هم بهتون معرفی کنیم.

بازاریابی به طور کل به 2 دسته آفلاین و آنلاین تقسیم میشه. بازاریابی آفلاین به بازاریابی گفته میشه که بدون نیاز به اینترنت پیام تبلیغاتی کسب و کار را به گوش مخاطب احتمالی میرسونه. بازاریابی آفلاین شامل :

تبلیغات در روزنامه ها و مجلات: شما میتوانید محتوای تبلیغاتی خودتان را در روزنامه چاپ کنید، مجلات هم همینطور. شما میتوانید با شناسایی و مشخص کردن مجلات مرتبط به کسب و کارتان، تبلیغات خود را در مجلات هم چاپ کنید. نکته مهم این هستش که ممکنه مجله مرتبط به کسب و کار شما نباشه ولی با توجه به پرسونای مشتریانتان، مطالعه کننده های آن مجله، مشتریهای احتمالی شما باشند. برای مثال فرض کنید که کسب و کار شما لوازم آرایش هستشف شما میتوانید در مجلات مربوط به سبک زندگی، خانه داری و… که بیشترین مطالعه کننده ها خانم ها هستند، تبلیغ کنید.

پخش تراکت و بروشور : درسته که پخش تراکت و بروشور منسوخ شده ولی همچنان هزینه خیلی کمی داره. در آموزش بازاریابی یاد میگیرید که چگونه با پخش تراکت و بروشور هم مشتری جذب کنید. برای مثال فرض کنید که آموزشگاه خیاطی دارید، شما میتوانید تراکت و بروشور های خود را در بازارها و پاساژ هایی که پارچه فروش یا خرازی هستند، پخش کنید. شک نکنید که از این روش فروش خوبی خواهید داشت.

پیامک های تبلیغاتی : پیامک های تبلیغاتی همچنان فروش خوبی ایجاد میکند و با هزینه کمی که دارد به راحتی شما را به موفقیت و ثروت نزدیک میکند. مشکل اکثر افرادی که از روش بازاریابی پیامکی راضی نیستند این هستش که آموزش بازاریابی حرفه ای ندیده اند. خیلی از شرکت ها و تولیدی ها با همین روش بازاریابی پیامکی، ماهیانه یک میلیارد تومان فروش دارند. شما در بازاریابی پیامکی حرفه ای میتوانید جنسیت، سن، شغل، محدوده زندگی و… افرادی که میخواهید برایشان پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید را مشخص کنید.

تبلیغات در رادیو و تلویزیون : تبلیغات در تلویزیون و رادیو هزینه زیادی دارد ولی بازخورد خیلی خوبی هم دارد. اگر بلوغ کسب و کارتان و حاشیه سودتان پاسخگو باشد، میتوانی ددر تلویزیون و رادیو هم تبلیغات کنید. درباره بلوغ کسب و کار و تبلیغات در تلویزیون هم در دوره آموزش بازاریابی کامل بهتون آموزش دادیم.

تبلیغات بیلبورد های شهری و اتوبان ها : بیلبورهای شهری و اتوبان ها بیشتر برای برندینگ هستش نه فروش. برندینگ خودش به اندازه فروش مهم هستش. دقت کنید تمامی روش های بازاریابی قرار نیستش برای شما فروش داشته باشد. بعضی روش ها برای شما اعتبار ایجاد میکند. بعضی روش ها تبلیغاتی باعث اعتماد سازی و شوآپ میشود.

تبلیغات در مترو و اتوبوس : روزانه 100 ها هزار نفر از مترو و اتوبوس برای رفت آمد به محل کار و… استفاده میکنندو با همین آمار متوجه میشوید که حضور تبلیغات کسب و کار شما در مترو و اتوبوس هم میتواند فروش خوبی ایجاد کند. ولی با توجه به هزینه های بالاف بهتر هستش که در ایستگاه های مترو و اتوبوس هایی تبلیغات کنید، که احتمال حضور مشتری احتمالی شما در آن ها بیشتر باشد.

بازاریابی به واسطه برگزاری سمینار و همایش : شما در هر صنفی که فعالیت کنید، میتوانید سمینارها، همایش ها و وبینارهای زیادی مرتبط به کسب و کارتان به صورت رایگان برگزار کنید و در زمان سمینار و یا در انتهای سمینار، شرکت کننده ها را به خرید دعوت کنید. اینطوری هم برندینگ کرده اید و هم فروش.

بازاریابی مستقیم و حضوری : بازاریابی مستقیم بیشتر برای بیزینس های B2B هستش. یعنی شما یا ویزیتورها و مشاوران شما مستقیم برای عقد قرارداد و فروش به مشتری احتمالی مراجعه کنید.

و…

بازاریابی افلاین خیلی هدفمند نیستش و نرخ تبدیل و برگشت پول کمی برای شما دارد، برای مثال فرض کنید شما تبلیغ یک محصولی را در مترو انجام داده اید که روزانه هزاران نفر تبلیغ شما را میبینند ولی نهایتا 1 الی 5 نفر ممکنه متقاضی خرید محصول شما باشند، به همین دلیل نرخ تبدیل کمی دارد. ولی در برندینگ کسب و کار خیلی تاثیر گذار هستش، یعنی نام تجاری شما روزانه در ذهن هزاران نفر نقش میبنده و در ضمیر ناخوداگاهشان ثبت میشود.  البته اگر اموزش بازاریابی دیده باشید با هزینه خیلی کم میتونید با بازاریابی آفلاین هم تعداد مشتریان خوبی جذب کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

روش دیگر بازاریابی، بازاریابی آنلاین هستش. اگر شما آموزش بازاریابی آنلاین دیده باشید میتوانید خیلی هدف مند تر، پیام تبلیغاتی خودتان را به گوش مشتریان احتمالی برسانید و از این طریق فروش زیادی تجربه کنید و به ثروت برسید. بازاریابی های آنلاین شامل :

تبلیغات کلیکی و بنری و همسان

تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادورز

تبلیغات در ریپورتاژهای خبری

تبلیغات ریتارگت

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

تبلیغات در شبکات اجتماعی مخصوصا اینستاگرام

تبلیغات به واسطه تولید محتوا

و…

شما در بازاریابی ابتدا باید پرسونای مخاطب خود را طراحی و تدوین کرده باشید، یعنی دقیقا بدونید مشتریان احتمالی شما چه خصوصیات شخصیتی دارند، مشتریان شما در چه بازه سنی هستند، جنسیت مخاطبان شما به چه صورت هستش، مشتریان احتمالی شما چه محتواهایی میبینند، مشتریان احتمالی چه علایق، نیازها و دقدقه هایی دارند. بعد از طراحی و تدوین پرسونای مخاطب میتونید خیلی راحت تر و با هزینه خیلی کمتر بازاریابی انجام دهید و بابت هر مبلغی که خرج میکنید حداقل 2 برابر دریافتی و فروش داشته باشید. شما اگر آموزش بازاریابی دیده باشید به راحتی میتونید با یک میلیون تومان هزینه بازاریابی ، حداقل 2 میلیون تومان فروش و سود داشته باشید. یعنی فقط بازاریابی کنید و روزانه درآمدهای زیاد داشته باشید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

همونطوری که گفتیم بازاریابی اینترنتی تعامل بیشتری دارد و شما خیلی راحت تر و دقیق تر میتوانید پیام تبلیغاتی خودتان را به گوش مشتری احتمالی برسانید. اموزش بازاریابی اینترنتی شامل : دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، تبلیغات کلیکی، بنری و همسان، ریپورتاژ خبری، گوگل ادورز، آنالیتیکس، سرچ کنسول و… هستش که هر دوره آموزش بازاریابی اینترنتی باید این سرفصل ها را داشته باشد و به دانش پذیر آموزش دهد.

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

اگر کسب و کار کوچکی دارید و با سرمایه کم میخواهید کسب و کار خودتان را شروع کنید، بهترین گزینه برای شما شبکات اجتماعی مخصوصا اینستاگرام هستش. یک دوره آموزش بازاریابی اینستاگرام حرفه ای باید شامل : آناتومی پیج، بایو نویسی، ساخت کاور، تولید محتوا، آموزش استوری، آموزش پست گذاشتن و igtv و… باشد. آموزش بازاریابی در اینستاگرام یکی از مهمترین آموزش هایی هستش که صاحبین کسب و کارهای کوچک باید مسلط باشند.

آموزشگاه بازاریابی و فروش

یک آموزشگاه بازاریابی و فروش حرفه ای باید تجربه عملی کارآفرینی داشته باشد، یعنی سرفصل هایی که آموزش میدهد را خودش قبلا تجربه و اجرا کرده باشد. ما در آموزش به آموزشگاه یک دوره جامع و مجازی “راه اندازی و مدیریت کسب و کار برایتان آماده کردیم که 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت و توسعه کسب و کار به شما آموزش داده ایم. این دوره صرفا اینستاگرام یا بازاریابی نیستش و تمامی سرفصل های خیلی مهم کسب و کار که برای تمامی کارافرینان واجب است را آموزش میدهیم. دقیقا بهتون یاد میدیم چطوری ذهنیت ثروت ساز داشته باشید. بهتون یاد میدیم بهترین بیزینس مدل یا همان بوم کسب و کار خودتان را طراحی کنید. به شما سیستم سازی، بازاریابی، تبلیغات، مدیریت منابع انسانی، اینستاگرام مارکتینگ و… را آموزش میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *