یکی از افتخارات صاحبین کسب و کار ها

سلام تو این ویدئو میخوام یکی از اشتباه ترین طرز فکر های صاحبین کسب و کارهارو بهتون بگم که خودمم تا همین دو سه سال پیش این طرز فکر اشتباهو داشتم. ممنون میشم قبل از شروع این ویدئورو لایک کنید.

یکی از افتخارات خیلی اشتباه بعضی از صاحبین کسب و کارها اینه که به همه میگن من تا وقتی تو محل کارم حضور دارم، همه چیز اوکیه. مثلا صاحب یه مغازه ای به همه حتی فروشنده خودش میگه وقتی من هستم فروش بیشتره. یا صاحب یک شرکت میگه وقتی من تو شرکت حضور دارم، راندمان اون روز همکارام به شدت بیشتره و کارهای بیشتری انجام میشه و خیلی مثال های دیگه.

ولی افتخار درست تو کسب و کار اینه که، وقتی صاحب کسب و کار تو محل کارش حضور نداره، کارها همونطوری پیش بره که تو محل کارش حضور داره. قبل از ادامه محتوا حتما این پست ذخیره کنید و هر چند وقت یکبار دوباره و خیلی با دقت مشاهده کنید.

شما باید مجموعه و تیم و تعریف مسئولیت های و شرح وظایف کسب و کارتون طوری باشه، که اصلا به حضور شما هیچ نیازی نباشه. این پست دقیقا ارتباط مستقیم به علم سیستم سازی و درآمد غیر فعال داره. سیستم سازی یعنی کارها بدون حضور و نیاز صاحب کسب و کار به بهترین شکل ممکن انجام بشه. درآمد غیرفعال هم یعنی شما بدون نیاز به صرف وقت و انرژی و حضور فیزیکی و حتی در زمان خوابتون، درآمد داشته باشید و روزانه مبالغ درآمدتون به حساب بانکیتون واریز بشه.

جمع بندی کنیم

قبل جمع بندی این ویدئورو برای دوستانتونم ارسال کنید تا در کارشون پیشرفت کنند. شما وقتی میتونید بگید یک کسب و کار اصولی دارید که درامد و راندمان کسب و کارتون در زمان حضور یا عدم حضور شما یکسان باشه. برای طراحی این سیستم باید 4 تا سوال از خودتون بپرسید . چه کاری ؟ توسط چه کسی ؟ چجوری و در چه زمانی انجام بشه. پاسخ این پرسش ها کسب و کار شمارو سیستم سازی میکنه. و نکته مهم اینه تو هیچکدوم از پاسخ ها اسمی از خود شما که صاحب کسب و کار هستید، برده نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *