پیشرفت و پسرفت به واسطه کمال گرایی یا کامل گرایی

تجهیزاتم هنوز مناسب نیست، سرمایم هنوز به اندازه، کافی نیست، هنوز اونقدری آموزش ندیدم و بلد نیستم که بخوام شروع کنم. اگر لباسم بهتر بود، اگر دفتر کار یا مغازه داشتم و 1000 دلیل به درد نخور برای پسرفت و شروع نکردن.

با خیلی ها صحبت میکنی انقدر بهونه های عجیب غریب برای شروع نکردن کار یا اجرای یک ایده میدن که افسرده میشی. کمال گرایی یعنی فکر کنی همیشه یه چیزی برای شروع کردن کم داری.

ببینید شرایط هیچوقت قرار نیستش بهتر بشه، شرایط بهتر و مساعدو خودتون باید بوجود بیارید. اگر میخواهید تولید محتوا کنید، شما به یک دوربین حرفه ای و نور عالی و میکروفون با کیفیت ندارید، با همین تجهیزاتی که الان دستتون هستش شروع کنید، تولید محتوا فقط به یدونه گوشی موبایل با هر کیفیتی که داشته باشه، نیاز داره.

اگر میخواهید مثلا لباس تولید کنید حتما نیاز به یک کارگاه تولیدی یا کارخونه مجهز ندارید، با یدونه چرخ خیاطی معمولی هم کارتون راه میفته یا میتونید بدید به یک نفر اینکارو براتون انجام بده.

اگر میخواهید مثلا شال یا روسری بفروشید حتما نیاز به سرمایه زیاد برای خرید و تامین جنس ندارید، فقط کافیه با چندتا تامین کننده صحبت کنید و محصولاتشونو به صورت امانت بگیرید و تولید محتوا کنید و بفروشید یا اگر امانت هم بهتون نمیدن هیچ اشکالی نداره فقط کافیه از محصولشون عکس بگیرید و اول بفروشید و بعد از اینکه فروختید محصولو تازه موجود کنید و برای مشتریتون ارسال کنید.

اگر میخواهید کسب و کار راه اندازی کنید حتما اول کار نباید کل سرمایه که مثلا 500 میلیون تومن هستو داشته باشید، میتونید با چند نفر شریک بشید و سرمایه گذار جذب کنید. میتونید از یک لوکیشن سطح پایین تر شروع کنید و با بیشتر شدن منابعتون مغازتونو به یک لوکیشن بهتر ببرید.

اگر میخواهید عمده فروش پوشاک باشید حتما نباید تو بهترین مرکز خرید لباس یا بازار یک مغازه عمده فروشی بزنید، شما میتونید جنساتونو دستتون بگیرید و حضوری به مشتری ها مراجعه کنید و ویزیتور کسب و کار خودتون باشید.

و هزار تا ایده دیگه برای اینکه بدونید شما به هیچ چیزی به غیر از همت و تلاش و پشتکار نیازی ندارید.

کمال گرا نباشید و در عوض کامل گرا باشید. کامل گرا بودن یعنی هر ایده ای که تو ذهنتون دارید و میخواهید عملی کنید،وبا شرایط و پتانسیل و تجهیزاتی که در حال حاضرتون دارید بهترین نتیجرو رقم بزنید و بدون هیچ بهانه ای شروع کنید.

کمال گرایی و کامل گرایی جمع بندی کنیم

یک انسان کمال گرا منفی ترین فرکانس کره زمینه و همیش همیخواد کلی کار و ایدرو انجام بده ولی از شرایط میناله و همش جمله اگه ورد زبونشه. یک انسان کامل گرا برای هر کاری ،بدون در نظر گرفتن منابع فکر میکنه و میبینه چطوری میتونه با همین شرایط کم کم خودشو به هدفش نزدیک کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *