شرکت های یک نفره برای شروع بیزینس

تو این ویدئو میخوام بهتون بگم چطوری یکنفری به اندازه یک شرکت کامل کار کنید و خروجی داشته باشید. تمامی کسب و کار ها از 3 بخش فعالیت های قبل از فروش، حین فروش و بعد از فروش تشکیل شدن که برای رسیدن به نتیجه باید این فعالیت ها هر روز بطور مستمر توسط دپارتمان های مختلف کسب و کار انجام بشن.

اگر شما سرمایه و منابع کافی برای استخدام نیروی انسانی و برای انجام فعالیت های قبل، حین و بعد از فروشو ندارید، باید از سیستم شرکت های یکنفره استفاده کنید. تو این سیستم شما باید تمامی فعالیت هایی که برای رسیدن به هدفتون هر روز در کسب و کارتون باید انجام بشه رو خیلی دقیق و با جزئیات کامل مکتوب و مستند کنید. بعدش باید دقیقا مشخص کنید که کدوم از کارها و فعالیت هارو خودتون به تنهایی میتونید انجام بدید و کدوم از کارهارو به واسطه پیمانکارا که تو بیزینس مدل میشن شرکای تجاری، میتونید انجام بدید.

کار کردن با سیستم شرکت یکنفره واقعا کار سختیه و به نظرم کار یک سوپر قهرمانه. ولی وقتی مجبور باشید و بخواهید برای هدف ها و آرزوهاتون بجنگید، هیچ راهی ندارید به غیر از شروع با شرکت یکنفره و کم کم توسعه و استخدام منابع انسانی برای انجام بخشی از کار. البته که شرکت یکنفره با توجه به عدم پرداخت حقوق حاشیه سود خیلی خوبی حتی نسبت به یک شرکت با 10 نفر پرسنل داره.

میخوام یک مثال واقعی از یکی از دوستام براتون بزنم که یک کسب و کار پر فعالیتو تو سیستم یک شرکت یکنفره اداره میکرد ولی قبلش لطفا لایک کنید وحتما این ویدیو رو ذخیره کنید که داشته باشیدش.  دوستم حدود 7 سال پیش روزانه 1 میلیون تومان سود خالص داشت. دوستم تولید کننده پوشاک بودش. اون اول از اینترنت و فیلم های سینمایی و ایده های خودش لباس هارو طراحی میکرد. و بعدش خودش میرفت بازار و پارچه میخرید و برای کارگاهی که قرار بود لباس هارو به صورت مزدی براش بدوزه ارسال میکرد. بعدش اون کارگاه لباس هارو برش میزد و دوستم لباس هارو برای چاپ و گلدوزی پیش یک پیمانکار دیگه میبرد و بعدش میرفت بازار خرجکار های لباس شامل دکمه، کارت آویز، یراق و… تهیه میکرد. و تمامی لباس های گلدوزی شده رو به همراه خرجکارها به کارگاه میفرستاد تا دوخته و بسته بندی بشن. تو مرحله بعدی دوستم لباس های تولید شدرو شمارش میکرد و تو دفتر حسابداری یادداشت میکرد و داخل خونشون انبار میکرد. تا اینجای کار محصول آماده شده بود و حالا نوبت فروش بودش. اون زمان اینترنت و اینستاگرام خیلی باب نبودش و این دوستمون خودش حضوری به بوتیک های خیابون ها و پاساژهای تهران و کرج میرفت و ویزیتوری لباسهارو انجام میداد و خودش میگفت از هر 10 تا مغازه فقط یکنفر ازش خرید میکرد. تو مرحله بعدی سفارشاتو به آدرس مغازه ها ارسال میکرد و بعد از جمع کردن حساب های اجناس فروخته شده، اگر بدهی به پیمانکار دوخت یا چاپی و گلدوزی داشت با اونها تسویه میکرد. یعنی دوست من تو پوزیشن های مختلف شغلی از جمله : طراح لباس، مسئول خرید پارچه، تحصیلدار و پیک موتوری، انبار دار، ویزیتور و فروشنده، حسابدار و … به تنهایی کار میکرد و شرکای تجاری یا همون پیمانکاراشم کارگاه تولیدی و چاپخونه و گلدوزی لباس بودش.

البته همین دوستم الان خودش یک کارخونه بزرگ با حدود 150 نفر پرسنل داره و تقریبا به غیر از برنامه ریزی توسعه کسب و کار و ایده پردازی هیچ کاره دیگه ای انجام نمیده و تعداد زیادی طراح لباس، حسابدار، انبار دار، تحصیلدار، فروشنده و ویزیتور و… داره. این ویدئورو برای دوستانتونم که دارن تو سیستم شرکت های یکنفره کار میکنند یا میخوان بدون سرمایه کارشونو شروع کنند ارسال کنید.

خب شرکت های یکنفررو جمع بندی کنیم :

شرکت های یکنفره همون شرکت های بزرگی هستند که تمامی فعالیت های قبل، حین و بعد از فروش اون ها توسط یکنفر و در نهایت به واسطه پیمانکاران و شرکای تجاری انجام میشه. اگر سرمایه کافی برای استخدام ندارید خودتون با سیستم شرکت های یکنفره کارو شروع کنید و با بیشتر شدن سرمایه و منابعتون برای هر بخشی از بیزینستون نیرو استخدام کنید.

مرسی که تا انتهای این ویدئو همراهمون بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *