برطرف کردن مشکلات نیروی انسانی

این محتوارو بیشتر برای همکارای خودم تولید کردم.

سلام، یک مشکل خیلی اساسی که تقریبا تو تمامی کسب و کارها دیده میشه و باعث درجا زدن، پیشرفت نکردن و به سرانجام نرسیدن کارها میشه، مشکلات داخلی بین نیروهای انسانی کسب و کار هستش.

کره زمین 8 میلیارد نفر جمعیت با 8 میلیارد سلیقه مختلف داره، این یعنی مشکلات بوجود اومده بین افراد خیلی طبیعی هستش ولی اگر سلیقرو تو مشکلات کنار بزارید، حتما حتما یک راهکار علمی هم وجود داره که برای تمامی افراد منطقی به نظر میرسه. پس  بهترین راه کار اینه که اون 2 نفری که با همدیگه به مشکل خوردن یک جلسه کوچینگی با هم دیگه بزارن و بدون کوچکترین ناراحتیو قضاوتی وارد جلسه بشن. تو این جلسه افراد دقیقا باید طرز فکر و دلایل خودشونو بازگو کنند و طرف مقابل هم با دقت و بدون قضاوت به تمامی حرف ها گوش بده و بعدش دلایل و مسائل خودشو بازگو کنه.

شک نکنید اگر تو هر جلسه ای افراد بدون ناراحتی و غضب مسئله و دلایل خودشونو مطرح کنند، دلایل یکی از طرفین خیلی منطقی تر و بهتر به نظر میرسه و افراد داخل جلسه هم کاملا به این موضوع پی میبرن و میپذیرنش. مشکل از جایی بوجود میاد که افراد احساس رو به جای منطق تو تصمیم گیریهاشون دخیل میکنند .

مشکلات درون سازمانی رو جمع بندی کنیم

اگر با یکی از همکاراتون به مشکل خوردید، این موضوع خیلی عادیه ولی تو اولین فرصت یک جلسه حضوری با همکارتون بزارید و تمامی سلیقه های شخصیتونو کنار بزارید و موضوع بوجود اومدرو به صورت خیلی علمی ، (منظور از علمی، علم بیزینسه) و همچنین منطقی بررسی کنید و تو همون جلسه با همکارتون سر بهترین تصمیم و راه حل توافق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *