مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار انضباط فردی

مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار و زندگی چیه ؟

سلام تو این پست میخوام مهمترین عامل موفقیت در کسب و کارو بهتون بگم و به جرات میتونم بگم 95 درصد افرادی که تو کسب و کارشون موفق نمیشن به دلیل انظباط شخصی هستش. قبل از شروع ممنون میشم لایک کنید.

انظباط شخصی به طور خلاصه و خیلی دقیق یعنی : کاری که باید انجام بشه، تو زمانی که باید انجام بشه، چه دلمون بخواد چه دلمون نخواد. پس کاری که باید انجام بشه، تو زمانی که باید انجام بشه، چه دلمون بخواد چه دلمون نخواد.

ببینید هیچ کاری به غیر از تفریحات مثل مسافرات، رستوران گردی و بازی کردن قشنگ نیستش، من تقریبا 14 ساله که دارم کار میکنم، چه برای خودم و چه برای کارفرماهای قبلیم و فعلیم. تو 6 تا صنف مختلفم دارم فعالیت میکنم که هر کدوم با اون یکی خیلی متفاوته. تقریبا به همه کارها هم مسلطم. ولی تو این 14 سال فعالیت هیچ کدوم از کارهاییرو که انجام دادم برای جذابیتی نداشته.

اینکه میگن عاشق کارت باش یا کاریو انتخاب کن که دوسش داشته باشی تا موفق بشی، یک دروغ محضه. شما بعد از اینکه یکاریو شروع کردید و در حال انجامشید و براتون سود و منفعت داره و شمارو به هدف هاتون و نداشته هاتون نزدیک میکنه، عاشقش میشید.قبل از ادامه مطلب حتما این پست ذخیره کنید، چون در آینده هم خیلی به دردتون میخوره.

یک کسب و کاری که 6 ماه دیگه، یک سال، دو سال و 5 ساله دیگه شمارو به یک فرد ثروتمند و موفق تبدیل میکنه، دلیل کارهایی هستش که امروز دارید انجام میدید. تو این موضوع هیچ شکی نیستش که انجام یکسری کارا به تعویق میفته و یا حتی کلا کنسل میشه و اون کارا انجام نمیشه، دلیلشم اهمال کاری و نداشتن انظباط فردیه.

خودتون و همکاراتونو مجبور کنید که انظباط فردی داشته باشید. شما اگه برای انجام یکاری 30 روز در نظر بگیرید، اون کار حتما 30 روز زمان میبره و اگه برای همون کار 3 روز در نظر بگیرید، اون کار 3 روزه انجام میشه. پس برای خودتون و همکارنتون و پروژه هاتون، حداقل ها و سریعترین زمان هارو از قبل در نظر بگیرید.

انضباط فردی جمع بندی کنیم :

قبل از جمع بندی این ویدئورو برای دوستانتونم ارسال کنید تا اونا هم تو کارشون موفق بشن. خب تعریف انضباط فردی شد، کاری که باید انجام بدید، تو زمانی که باید انجام بدید، چه بخواید، چه نخواید و چه بهتر که تو اولین فرصت و کمترین زمان ممکن اون کارو انجام بدید. نتایجی که شما تو سال های آینده به دست میارید، به دلیلی کارهایی هستش که امروز دارید انجام میدید. یک مثال هم براتون بزنم، اگر یکاری که مثلا 5 دقیقه زمان نیاز داره که شما انجامش بدید، و اون کار حتما تا غروب باید انجام بشه و شما کلی زمان دارید برای انجام اون کار. تو اولین 5 دقیقه ای که زمان آزاد دارید اون کارو انجام بدید، حتی اگر ساعت 8 صبحه. از قدیم هم گفتند کار امروز رو به فردا ننداز.

مرسی که تا انتهای ویدئو با ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *