تبلیغات آفلاین چیست؟

تبلیغات آفلاین

تبلیغات به طور کل یعنی رساندن پیام یک کسب و کار با هدف خاص به گوش مشتریان احتمالی. حالا به تبلیغاتی که برای رسیدن به مخاطب نیاز به اینترنت نداره، تبلیغات آفلاین میگن. تبلیغات آفلاین اگر درست و اصولی انجام بدید، بازخورد خیلی خوبی براتون داره و فروشتونو میتونه متحول کنه، اگر هم غیر اصولی یا حتی معمولی انجام بدید تماما زیانه و هیچ برگشت پولی براتون نداره.

سلام تو این محتوا میخوام در مورد انواع تبلیغات آفلاین باهاتون صحبت کنم. تبلیغات آفلاین شامل ، پخش تراکت و بروشور، بنرهای سطح شهر و اتوبان ها، اس ام اس مارکتینگ ،تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات در مترو و اتوبوس ها، برگزاری سمینار، ورکشاپ یا شرکت در نمایشگاه ها، ویزیت و جلسات حضوری و… .

پخش تراکت و بروشور

منم قبول دارم یکی از روش های تبلیغاتی که خیلی چیپ به نظر میرسه، پخش تارکتوو بروشوره که اگه غیر اصولی انجام بشه، خیلی مواقع بروشور های شما توسط شخص پخش کننده حتی دور هم ریخته میشه. ولی اصولی انجام دادم پخش تراکت و بروشور با توجه به هزینه خیلی کم میتونه سود خیلی خوبی براتون داشته باشه. پخش تراکت حتما باید سناریو داشته باشه. برای مثال فرض کنید یک قطعه از خودرو تولید کردید، بهترین جای پخش بروشور ئر پمپ بنزین ها هستش و مغازه های فروش لولزم بدکی ماشین ها. یا فرض کنید آموزشگاه کنکور دارید، بهتری نجای پخش بروشور درب ورودی آزمون کنکور هستش به علاوه دبیرستان ها و هنرستان هایی که دانش پذیرانش یک سال تا کنکور فاصله دارند.

تبلیغات آفلاین

بنرهای سطح شهر و اتوبان ها

این نوع تبلیغ، جزو تبلیغات گرون حساب میشه و از 3 میلیون تا 40 میلیون تومان هزینه ماهیانه بنرهای تبلیغاتیه. برند ها و شرکت های بزرگ ماهیانه بالغ بر 40 میلیارد تومن هزینه تبلیغات بنری پرداخت میکنند، مثل بانک ها، دیجی کالا، فیلیمو و … . ولی با هزینه خیلی کمتر هم میشه از این تبلیغات در کسب و کارهای کوچیک استفاده کرد. کسب و کارهای کوچیک میتونند از این روش به صورت منطقه ای استفاده کنندو بنر و پیام تبلیغاتی خودشونو در محدوده فعالیت کسب و کارشون نصب کنند. فرض کنید یک رستوران یا کافه هستید، نیازی نیست در کل شهر یا کشور بنر تبلیغاتی داشته باشید و فقط کافیه یک یا دو تا بنر در منطقه و خیابانی که کسب و کارتون واقع شده، نصب کنید. پیشنهاد میکنم ویدئو و مقاله    آشنایی با انواع تبلیغات محیطی رو ببینید، خیلی کامل تر بهتون توضیح دادیم.

تبلیغات آفلاین

اس ام اس مارکتینگ

قبل از اینکه ادامه بدیم، لطفا برای حمایت لایک کنید و این محتوارو برای دوستانتونم ارسال کنید.

تبلیغات پیامکی هم جزو تبلیغات آفلاین حساب میشه و اگر از این روش به صورت اصولی استفاده کنید حاشیه سود و برگشت پول خیلی خوبی براتون داره. شما اگر تبلیغات پیامکی اصولی آموزش  دیده باشید میتونید پیام تبلیغاتی خودتونو به یک جنسیت خاص، منطقه جغرافیایی خاص، صنف خاص و گروه خاص، یعنی دقیقا مشتری های احتمالیتون ارسال کنید. درباره بازاریابی پیامکی دو تا پست خیلی خوب قبلا توضیح دادیم که پیشنهاد میکنم حتما حتما ببینید.

تبلیغات آفلاین

تبلیغات رادیو و تلویزیون

تبلیغات تلویزیونی جزو گرون ترین تبلیغات حساب میشه. درباره آماره هزینه های تبلیغات تلویزیونی بخوام یک دیتا بهتون بدم، تو سال 1400 یک کمیپین تلویزیونی قابل قبول که بشه ازش یک بازخوردی گرفت از 30 میلیارد تومن شروع میشه. با توجه به اینکه خودم تا حالا تبلیغات تلویزیونی انجام ندادم، حرفی هم برای گفتن ندارم و نظر نمیدم. ولی یک روش کم هزینه هم برای حضور تو تلویزیون هستش. شما یا کسب و کارتون تو برنامه های محتوا محور میتونید به عنوان کارشناس یا اسپانسر حضور داشته باشید.  برای اینکار اول باید پرسونای مخاطبتون مشخص کرده باشید. (درباره پرسونای مخاطب هم یک ویدئو و مقاله قبلا آپلود کردیم که پیشنهاد میکنم حتما ببینید.) بعد از مشخص شدن پرسونای مخاطبتون باید برنامه های تلویزیونی که بیننده های اونا مشتریهای احتمالی شما هستند رو مشخص کنید. بعدش باید با تهیه کننده و مسئول برنامه ارتباط بگیرید و یک سناریو حضور در اون برنامه تلویزیونی رو طراحی کنید. برای مثال حضور کارشناس کودکان در برنامه به خانه بر میگردیم که اکثر مخاطباش بانوان خانه دار هستند و به احتمال زیاد فرزند هم دارند.

ویزیت و جلسات حضوری

اگر کسب و کارتون b2b هستش، یعنی به بیزینس های دیگه سرویس میدید. (درباره کسب و کارهای b2b و b2cهم یک مقاله و ویدئو کامل براتون قبلا آپلود کردیم که پیشنهاد میکنم این پست هم، حتما ببینید). یکی از بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات برای شما برگزاری جلسات حضوری با مشتریانتون هستش. شما در این روش ابتدا باید مشتریان احتمالی کسب و کارتون رو شناسایی کنید و از نام و آدرس و شماره تماس اون ها یک فهرست تهیه کنید. بعدش با هماهنگی قبلی با تک تک اون ها جلسات حضوری بزارید. لازمه اینکار داشتن یک فن بیان قوی و فروشندگی و معامله گری شماست که تو دوره اموزشی را اندازی و مدیریت کسب و کار کامل بهتون آموزش دادیم.

تبلیغات افلاین جمع بندی کنیم

شما باید بلوغ کسب و کار خودتون رو کاملا بشناسید و پیشنهاد میکنم پست مربوط به بلوغ کسب و کارو حتما ببینید. بعدش با توجه به بلوغ کسب و کارتون روش های تبلیغاتی آفلاینتونو مشخص کنید. تبلیغات آفلاین جدا از ایجاد فروش خوب، برای شما برندینگ خوبی هم داره و نام برند شمارو تو ذهن مشتریای احتمالی و عام جامعه، موندگار میکنه.

من محمد مهدی پدرامم، ممنون از اینکه تا انتهای ویدئو همراه من بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *