با طرح صیانت چیکار کنیم؟

منم مثل شما برای طرح صیانت نارحتم، ولی خیلی ناراحت نیستم و دلیلی هم نداره برای این موضوع وقت بزارم. ایران، دولت مردا  تو همه تصمیم گیری ها خیلی عالی عمل کردن ولی تو اجرا تمام کارو خراب کردند.

به نظر من مسکن مهر یک طرح بی نظیر بودش که اجراش خراب شد و به سمت رانت رفت. به نظر من طرح ریارانه خیلی خوب بود ولی اجراش فاجعه بود. به نظر من طرح 2 نرخی دولار عالی بود ولی در اجرا فقط باعث افزایش قیمت محصولات و پولدار شدن یک عده ای از افراد شد. به نظر من طرح توضیع گوشت و مرغ با قیمت دولتی عالی بود ولی در اجرا گند خورد تو همه چیز. و خیلی مثال های واقعی دیگه.

اگر این صحبت هارو با علم بیزینس تحلیل کنیم یعنی اگر یک طرح و برنامه ریزی خوب هم انجام دادید، همه سعیو تلاشتونم کنید که در اجرا و عمل هم به بهترین شکل ممکن رفتار کنید. میگن بهترین نقشه زدزی به 4 تا دزد احمق بدید، نقشرو کامل خراب میکنند ولی ضعیف ترین نقشه دزدی به 4 تا مجری حرفه ای بدید، بهترین نتیجرو زقم میزنند. برنامه ریزی درست به همراه اجرای درست خیلی خیلی مهمه.

قبلا چیکار میکردیم و چطوری پول درمیاوردیم؟

من حدود 15 ساله دارم کار میکنم که از این 15 سال 7 سالشو کارگر، فروشنده، کارمند افراد و شرکت های مختلف بودم که از همشونم خیلی راضی بودم و هنوزم باهاشون ارتباط دارم و با یکی از صاب کارای قدیمیمم در حال حاضر شریکم و حدود 8 سال هم هستش که دارم برای خودم کار میکنم. من از 10 سال پیش تو فیسبوک و اینتاگرام هستم و فعالیت میکنم ولی اون موقع میشه گفت تقریبا هیچکس از فیسبوک و اینتاگرام برای کسب و کارش استفاده نمیکرد. من خودم مستقیم مشتری های احتمالیمو ویزیت میکردم و به شهرهای مختلفم میرفتم و جنس میفروختم و درآمدم عالی بودش.

از حدود 6 سال پیش وب سایت هامو شروع کردم و از وب سایت هامم مشتری گرفتم و فروش داشتم و دارم. از حدود 5 سال پیش هم کسب درآمداز تلگرامو به مجموعه ها اضافه کردم و از 4 سال پیش هم اینستاگرامو به درآمدهام اضافه کردم.

حالا با این طرح چیکار کنیم ؟

قبل اینکه ادامه بدم، لطفا این ویدئورو لایک کنید و برای دوستانتونم ارسال کنید که استفاده کنندو ذهنشون روشن بشه. ببینید برای مسائل پابلیک و همه گیر انقدر ناراحت نباشید. بله بده که اینترنت محدود میشه و ممکنه اینستاگرام و… از دست بدیم. ولی این اتفاق برای تمامی همکارا و رقبای ما هم افتاده. پس همچنان شرایط یکسان هستش و هر کسب و کاری میتونه گزدش پولو به سمت خودش جذب کنه. من اصلا قصد ندارم از ایران برم، از ایران برم که بشم آدم درجه دو یک کشور دیگه که چی بشه؟ پس انقدر ناراحت نباشید و کاراتونو با قدرت انجام بدید. تو همین زمانی که خیلی ها به دلیل این طرح صیانت استپ کردن، کسب و کارهای حرفه ای و رو به رشد دارن گاز میدن و از کسب و کارهای متوقف شده سبقت میگیرند.

راه حل همچین اتفاق هایی چی هستش؟

خود من چندتا پیج اینستاگرام دارم، پیج آکادمی پارس 113 هزار نفر فالور داره، اگر میخواستم الان میتونست 500 هزار نفر فالور داشته باشه ولی من تبلیغاتمو با درصد بندی مشخص انجام دادم. یعنی به جای اینکه مثلا 5 میلیون تومان هزینه تبلیغات ایسنتاگرام بدم، اومدم 2 میلیون هزینه تبلیغات سایت، 1 میلیون هزینه تبلیغات اینستاگرام، 1 میلیون تومان تلگرام و 1 میلیون تومان تبلیغات آفلاین انجام دادم، به همین دلیلم از طرح صیانت ناراحت هستم ولی خیلی نه.

محتوا هم همینه، وقتی یک محتوا تولید میکنید چه حالت بلاگ باشه، چه ویدئو و چه محتوای محصول، وقتی محتواتون آماده شدش، تو همه پلتفرم ها نشر بدید از هر پلتفرم 5 عدد بازدید هم داشته باشید خوبه.

طرح صیانتو جمع بندی کنیم از قدیم گفتن همه تخم مرغهاتونو تو یک سبد نزارید، اینطوری ریسکتون پایین میادش. اگر تو طرح صیانت زیان کردید، فدای سرتون، اگر علمشو داشتید و همه تمرکزتونو رو اینستا نمیزاشتید و جاهای دیگه هم فعالیت میکردید شاید الان انقدر حالتون خراب نمیشد. ولی این یک تجربه مفید برای آیندتون شدش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *